Održana posebna sjednica Skupštine opštine Istočno Novo Sarajevo

Posebna sjednica Skupštine opštine Istočno Novo Sarajevo održana je danas, 17. arpila 2024. godine i na njoj su razmatrane 3 tačke Dnevnog reda.

Skupština opštine jednoglasno je usvojila Odluku o izmjeni opštinskog Statuta, kojom se zbog povećanja broja stanovnika u opštini, broj odbornika sa dosadašnjih 19, povećava na 21 od narednog izbornog ciklusa.

Načelnik opštine Jovan Katić istakao je da vizija “najpoželjnije mjesto za život u zemlji” više nije samo vizija dokazuje i činjenica da je broj stanovnika porastao, zbog čega je danas Skupština opštine, prema odredbama Izbornog zakona Republike Srpske, jednoglasno usvojila odluku o povećanju broja odbornika u klupama sa 19 na 21.

Predsjednik Skupštine Vedran Jovančić rekao je da bi u narednom periodu trebalo doći do promjena u Skupštini grada Istočno Sarajevo, s obzirom na to da se povećanjem broja odbornika u Skupštini opštine Istočno Novo Sarajevo stiču uslovi da ova lokalna zajednica umjesto dosadašnjih pet, od narednih izbora delegira šest odbornika u gradski parlament.

Odbornici su jednoglasno usvojili i odluku o uvođenju Doma zdravlja Istočno Sarajevo u trezorski sistem poslovanja opštine Istočno Novo Sarajevo, koja je donesena u skladu sa zaključkom Vlade Republike Srpske i akcionim planom.

Jovančić je rekao da prelazak na trezorsko poslovanje znači veću stabilnost u finansiranju Doma zdravlja, te da je ova odluka morala biti usvojena do kraja aprila kako bi resorno Ministarstvo u narednom periodu izmirilo sve poreske obaveze prema radnicima Doma zdravlja.