PARK VELIKANA

BORAČKA ORGANIZACIJA OPŠTINE ISTOČNO NOVO SARAJEVO

Boračka organizacija opštine Istočno Novo Srajevo je jedinstvena društvena organizacija boraca, ratnih vojnih invalida i porodica poginulih i zarobljenih boraca Odbrambeno-oslobodilačkih ratova srpskog naroda i član je Boračke organizacije Republike.

Ima svojstvo pravnog lica sa pravima i obavezama utvrđenim Zakonom i Statutom usklađenim sa Zakonom o udruženjima i fondacijama Republike Srpske.

Čine je šest mjesnih  boračkih organizacija kroz koje je učlanjeno 2900 članova.

Osnovni cilj Boračke organizacije je očuvanje Republike Srpske, poboljšanje materijalnog i društvenog položaja boračkih kategorija i njegovanje tradicije Odbrambeno-otadžbinskog rata. Rad i programske aktivnosti Boračke organizacije su:

Poboljšanje statusa boračkih kategorija i definisanje statusa Boračke organizacije Republike Srpske;

• kategorizacija boraca;
  • revizija učešća, ranjavanja i pogibije učesnika u VRS;
  • stambeno zbrinjavanje PPB i RVI;
  • održavanje spomenika i spomen obilježja
  • profesionalana rehabilitacija osposobljavanje i zapošljavanje invalida;
  • banjska rehabilitacija PPB i RVI;
  • socijalizacija djece;
  • zapošljavanje boračkih kategorija;
  • dopunska prava boračkih kategorija;
  • njegovanje slobodarskih tradicija srpskog naroda;
  • informativne aktivnosti;
  • ostale aktivnosti.

ZA KRST ČASNI I SLOBODU ZLATNU!

BORAČKA ORGANIZACIJE OPŠTINE ISTOČNO NOVO SARAJEVO

Stefana Nemanje 4