Manifestacija “Poetski dani Dare Sekulić” 11. i 12. aprila u Istočnom Novom Sarajevu

“Poetski dani Dare Sekulić” biće održani 11. i 12. aprila u Istočnom Novom Sarajevu.

U okviru ovogodišnje manifestacije, biće održano poetsko veče “Knjige su isto što i ljudi”, muzičko-poetski resital “Vojnici regruti” – poema Dare Sekulić posvećena stradalima u Dobrovoljačkoj ulici uz učešće pjesnika i gostiju iz Vlasotinca i prikazivanje art dokumentarnog filma “Čekajući krst”.

Zamjenik načelnika opštine Istočno Novo Sarajevo Aleksandar Kostović izjavio da je ovo jedan u nizu projekata iz oblasti kulture koje podržava Opštinska uprava i dodao da je ovo način da se sačuva sjećanje na stvaralaštvo Dare Sekulić, koje je posljednjih decenija njenog života bilo vezano za Istočno Sarajevo.

“Dara Sekulić je bila jedna od najvećih srpskih pjesnikinja i zahavalan sam ljudima koji su pokrenuli ovu manifestaciju, a Opštinska uprava će uvijek stajati iza ovakvih projekata”, istakao je Kostović.

Profesor na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Istočnom Sarajevu Saša Knežević najavio da će ove godine u okviru “Poetskih dana Dare Sekulić” biti organizovan okrugli sto pod nazivom “Čitanje poezije Dare Sekulić” na kojem će, osim njega, učestvovati profesori i književnici, među kojima su Sunčica Denić, Marijana Mitrić, Stanislav Stanković, Miroslav Cera Mihailović, Danijela Mrda, Ivana Kuljanin, Mirko Vuković, Boris Đorem, Nedeljko Babić, Mirjana Kusmuk i Radenko Kela.

Direktor “Forum teatra” Vitomir Mitrić izjavio je da je Dara Sekulić svoj stvaralački rad djelimično posvetila i ostvarila u Istočnom Sarajevu, te napomenuo da manifestaciju realizuju zajedno Kulturni centar Istočno Novo Sarajevo, Matična biblioteka Istočno Sarajevo, Centar za kulturu i informisanje Istočna Ilidža i “Forum teatar” Istočno Sarajevo.