Poziv mladima i organizacijama civilnog društva za učešće u izradi Omladinske politike Grada Istočno Sarajevo
Pozivamo organizacije civilnog društva koje se bave pitanjima mladih i mlade sa područja grada Istočno Sarajevo, uzrasta od 16 do 30 godina (srednjoškolce/ke, studente/ice, aktiviste/kinje, voditelje/ke omladinskih organizacija, volontere/ke u zajednici) da učestvuju na sastanku koji organizujemo u okviru izrade Omladinske politike Grada Istočno Sarajevo u četvrtak, 23.11.2023. godine, sa početkom u 11 časova u prostorijama Gradske uprave Istočno Sarajevo.
Šta je omladinska politika?
Omladinska politika predstavlja dokument koji Republika Srpska i jedinice lokalne samouprave donose u cilju poboljšanja položaja i rješavanja utvrđenih problema mladih u Republici Srpskoj. To je dokument sa jasno definisanim programskim ciljevima, mehanizmima i rokovima za njihovu realizaciju, odgovornim institucijama i organizacijama, partnerima, te neophodnim finansijskim sredstvima i njihovim izvorima, a u skladu sa jasno definisanim oblastima od interesa za mlade.
Ko su mladi?
Omladinu i mlade čine lica od 16 do navršenih 30 godina starosti (Zakon o omladinskom organizovanju Republike Srpske, Službeni glasnik Republike Srpske, brojevi 98/04, 119/08 i 1/12, član 2).
Čemu doprinosi učešće mladih u izradi dokumenta?
Postoji potreba uključivanja mladih u proces izrade dokumenta, kako bi se uzelo u obzir njihovo mišljenje o mjerama koje treba provesti u cilju poboljšanja položaja mladih u Istočnom Sarajevu.
Šta ako ne mogu da prisustvujem sastanku?
Prijedlozi u vezi sa mjerama koje treba provesti u cilju poboljšanja položaja mladih u Istočnom Sarajevu se mogu dostaviti putem e-mail adrese: jovana.vucinic@undp.org sa naznakom Omladinska politika. Prijedlozi se mogu dostaviti do 24.11.2023.
Izrada Omladinske politike se organizuje u okviru Regionalnog programa lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu 2 – ReLOaD2 (ReLOaD2), koji finansira Evropska unija, a provodi Razvojni program Ujedinjenih nacija u Bosni i Hercegovini (UNDP).